המרכז הישראלי לבניית אתרים ואפליקציות יוסף קאלימי

בניית אתר וורדפרס

בניית אתר וורדפרס

קוד פתוח או קוד סגור? וורדפרס או מערכת ניהול פרטית? מה כדאי ועל סמך מה לבחור?

כפי שאתם מבינים, אם אינכם מתכנתים, עליכם לקרוא מאמר זה. הרשת גדושה במגוון כתבות המציעות כיצד לבנות אתר ובאיזו מערכת אך מרבית האנשים שמבקשים לבנות אתר אינם מתכנתים ואינם בקיאים ומבינים בתחום בניית האתרים ולכן הם מתקשים לקבל החלטה.

נעשה קצת סדר…

ראשית חשוב לדעת כי אין הרבה חברות שמציעות בניית אתר וורדפרס מכיוון שהן מעדיפות לכבול את הלקוחות אליהם ולאלץ אותם לעבוד ע מערכות סגורות. מה זה אומר? בניית אתר וורדפרס אומרת שהאתר שלכם נבנה על מערכת שנקראת וורדפרס שהיא נכתבה בקוד פתוח, זה אומר שהפלטפורמה לבניית האתר היא חינמית ובכל יום מתכנתים מכל העולם עובדים על הפלטפורמה הזו ומשפרים אותה כך שכל מי שבחר לעשות בניית אתר וורדפרס נהנה מכל השיפורים שמוכלים במערכת זו.

לא חתונה קתולית

מערכות קוד פתוח כמו וורדפרס מאפשרים לכם, בעלי האתר בעלות אמיתית על האתר שלכם. כאשר אתם בונים אצל חברות שעובדות עם מערכות סגורות שלהם אתם חייבים לעבוד ולשלם עבור המערכת שלהם, אם תחליטו להפסיק לעבוד איתן תאלצו לבנות את האתר מחדש על פלטפורמה אחרת ולשלם שוב על בנייה. נכון, מבטיחים לכם שתקבלו את האתר על דיסק אך אין כזה דבר, אתם תקבלו את הגרפיקה והתכנים בקבצים ותצטרכו מתכנת שיבנה את כל זה מחדש בפלטפורמה אחרת.

לעומת זאת, אם תבחרו לעשות בניית אתר וורדפרס האתר שלכם לתמיד וכל שעליכם לעשות זה לשלם אחסון בכל חוות שרתים בה תבחרו (לרב זה זול ממה שתשלמו במערכות סגורות). מערכת הניהול של וורדפרס היא בקוד פתוח כאמור והיא חינמית כך שאתם יכולים לנהל את האתר מכל מקום וללא עלות.

עלויות…

בניית אתר וורדפרס כורכת בתוכה שלוש עלויות מרכזיות, כמו בניית אתר רגיל רק ללא תשלום שוטף עבור האתר עצמו.

עלות אחת היא קנייה של דומיין, שן האתר נרכש פעם אחת ויש לשלם עבורו אגרה שנתית של כמה עשרות שקלים. בנוסף קיימת עלות חד פעמית של בניית האתר וזו מתומחרת בהתאם לגודל האתר ומורכבותו, כפי שאתם מתכננים אותו. כאשר האתר מוכן ותרצו שהוא יהיה זמין ברשת לכל גולש עליכם לשלם כאמור עבור אחסון של האתר ובהתאם לגודל שלו (כמות התכנים היא שקובעת את גודל האתר), עלות אחסון משתנה בין חוות שרתים אחת לאחרת וניתן לאחסן גם בחוות בחו”ל.

 

 

 

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה