הסתכלות נכונה להצלחת העסק

תומאס אדיסון, ממציא הנורה, אמר לאחר שביצא למעלה מ-10,000 ניסויים שונים שלא הניבו תוצאות חיוביות, עד שמצא כיצד מייצרים את הנורה: “לא נכשלתי 10,000 פעמים עד שגיליתי איך מייצרים את הנורה, אלא מצאתי 10,000 דרכים איך לא לייצר אותה”.

זו דוגמא להסתכלות הנכונה והבריאה על תהליך הקמת עסק. מהטעויות והכשלונות יש ללמוד. זו הדרך ללמוד מה לא לעשות.

כך נגדיר כישלון: ההזדמנות לעשות את אותו הדבר שוב, בצורה טובה יותר. כישלון הוא לא הנפילה מטה, אלא הסירוב להתרומם שוב.

האם לכישלון יש משמעות? האם להצלחה יש משמעות? האם לכל תוצאה או מעשה יש משמעות?

התשובה היא לא. בסופו של דבר, לדבר אין משמכות, מלבד המשמעות שאתה מעניק לו.

מרבית האנשים שנכשלים, נעצרים, ובמקרים רבים חוזרים לאחור – וזה חמור יותר. אם להיעצר במקום זה עוד נסבל, ובלבד שזה לזמן מוגבל בלבד, ללכת לאחור זה בלתי נסבל.

יש למנף את הכישלונות. “להיכשל קדימה”. מה זה אומר? כשנכשלים או כשעושים טעות גדולה, לא נעצרים ובוודאי שלא חוזרים לאחור. להיפך. ממנפים את המצב ועושים צעדים קדימה. לוקחים את המצב, מנתחים אותו, מתכננים את הצעד בהא וצועדים קדימה, או “נכשלים קדימה”.

דחיינות – דחיית משימות ופעילויות. אנשים רבים מוצאים את עצמם דוחים פעילויות ופעולות בכל נושא ותחום בחייהם. גם אנשים המעוניינים להקים עסק אינטרנט אינם שונים ודוחים את הפעולות הכרוכות בהקמת עסק שכזה. גם לאחר הקמת העסק האינטרנטי, או התחלת התהליך, הם ממשיכים לדחות פעילויות שונות, בתירוצים רבים ומגוונים.

דחיינות פוגעת בנו, היות שדברים שנדחה היום, שאינם נראים דחופים או חשובים, הופכים בדרך כלל, בשלב מסויים, לדברים חשובים שלא ניתן לדחות את הטיפול בהם. על מנת להימנע מכך, כדאי לעבוד בצורה מסודרת עם רשימת משימות ומטלות מוגדרת ועם לוחות זמנים ברורים לכל משימה ומטלה.

ברגע שהחלטת שאתה מקים עסק אינטרנטי מניב, עשה זאת – עבוד בצורה מסודרת בלי לדחות מטלות ומשימות שהצבת לעצמך. ביצעת משימה, עבור הלאה למשימה הבאה וכן הלאה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה