קניית דומיין

קניית דומיין

פתחתם עסק ובחרתם לו שם שיוביל אותו, החלטתם ליצור לעצמם נוכחות ברשת באמצעות אתר אינטרנט משלכם, השלב הבא שעליכם לעשות הוא קניית דומיין.                                        אתם וודאי תוהים מה זה דומיין, מדוע עליכם לקנות אותו, איפה כדאי לרכוש אותו ואיך לבחור. מדובר בנושא פשוט מאוד ונעשה עבורכם סדר בבלגאן.

מה זה?

ראשית דבר, דומיין הוא שם האתר. בכתובת האינטרנט שהגולשים מקישים ממוקם בחלק האמצעי של הדומיין שלכם. הכתובת מתחילה תמיד בשלוש אותיות אנגליות WWW  שהן הפתיח של כתובת אתרי אינטרנט בכל העולם לאחר מכן יש נקודה, לאחריה ממוקם שם הדומיין שוב נקודה ואז ממוקמת סיומת המדינה או התחום למשל IL  לישראל GOV  לאתרים ממשלתיים BIZ  לאתרים עסקיים וכדומה. את החלק האמצעי ואת הסיומת אתם יכולים לבחור.

איפה?

כדי לעשות קניית דומיין עליכם להכנס לאחד מאתרי האינטרנט שמוכרים דומיינים, כדי להגיע אליהם תוכלו פשוט להקיש באחד ממנועי החיפוש את הביטוי קניית דומיין ולבדוק איזה דומיינים פנויים. באתרים אלו יש תיבת חיפוש בה תוכלו להקיש שם דומיין שרלוונטי עבורכם ולקבל תשובה מיידית לגבי זמינותו. אם הדומיין תפוס בסיומת מסוימת, למשל COM נסו למצוא אותו בסיומת אחרת למשל BIZ. ישנם חברות ועסקים ששם הדומיין הוא קריטי עבורם כי הוא אמצעי עיקרי איתו לקוחות מזהים אותם ברשת ולא אחת הם מוכנים לשלם עבור שמות דומיין תפוסים בהם הם רוצים לעשות שימוש.

איזה?

בבואכם לבחור שם לאתר זכרו כי אתם רוצים שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם יגיעו אליכם בקלות ועם מינימום של מאמץ ולכן חשוב ששם הדומיין שתבחרו יהיה קליט, ברור ומחובר לשם העסק ולתחום העיסוק שלכם עד כמה שניתן. עליכם לרכוש ולשלם עבור הדומיין לרוב מדובר בכמה עשרות שקלים בשנה בלבד. רכישה זו מקנה לכם בעלות בלעדית על שם הדומיין המסוים שרכשתם לתקופה עליה שילמתם. בתום התקופה, אם תבחרו שלא לשלם עוד עבור הדומיין יוכלו אנשים אחרים לרכוש אותו במקומכם.

מתי?

קניית דומיין הכרחית בשלב בו תרצו להעלות את אתר האינטרנט שלכם לרשת. כאשר תרכשו דומיין יהיה עליכם להעביר לחברה בה אתם עושים בניית אתר את קוד הגישה לניהול הדומיין והם יחברו בין האתר לדומיין כך שכל מי שיקיש את כתובת הדומיין שרכשתם יגיע לאתר האינטרנט שנבנה עבורכם. חברות רבות מציעות את הדומיין כחלק מחבילת בניית האתר, גם במקרה זה תוכלו לבחור את שם הדומיין, בדקו מה פנוי ובקשו מהם לרכוש עבורכם את הדומיין המסוים.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה